Ribji piknik

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

tema odprta - 6. avg 2004 12:09 | ogledi: 4.985 | odgovori: 5

Hojla,

jutri bi rada naredila za nekatere RIBJI PIKNIK (ostali seveda prisegajo na čevapščiče...). Ker je pa to prvič ne vem, katere ribe so najbolj primerne, ali se lignji tudi lahko pečejo zunaj itd.

Že vnaprej hvala

Marjeta Vračun

barb  

član od: 20.11.2003

sporočila: 19

6. avg 2004 12:36

Mi smo enkrat kupili orade in jih spekli na žaru, za predjed pa sem naredila hladno makaronovo solato z morskimi sadeži - kupila sem zmrznjene morske sadeže, jih skuhala z malo jušne zelenjave in nekaj rezinami limone, vmešala med ohlajene makarone, dodala na koščke narezano papriko, paradižnik, olive, feta sir, česen, peteršilj in olivno olje. Drugače pa na žaru pogosto spečemo sardelice ali kalamare, dodamo tržaško omako in to je to.

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

6. avg 2004 12:44

Joj, še nekaj - kako se naredi TRŽAŠKA OMAKA?! LP

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

6. avg 2004 13:20

Pedlagam fileje lososa in fileje postrvi, da se gostje ne matrajo s koščicami. Fileje posoliš, popopraš posuješ z zelišči: bazilika, rožmarin, timijan... in spečeš. Tržaška omaka: nasekljan česen, peteršilj poliješ z vročim oljem. Za prilogo pa je vredno poizkusiti recept s kuskusom, ki mi ga je zadnjič dala karmenslo: TABOULE Evo ti recept: 75g du kuskusa 4 majhne cebule ali 6-8 salotk 3 veliki zelo zreli paradizniki 1/2 zlicka paradiznikovega koncentrata velik sop petrsilja 6-8 listicev mente sok 1 limone 8 velikih zlic olivnega olja sol in poper Suzi

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. avg 2004 16:39

Ena bolj primernih rib za pečenje na žaru so skuše ali škombre. Lignji na žaru so ravno tako izvrstni. Lahko pa se poigraš s sardelicami in jim čisto odstraniš hrbtenico. Mariniraj jih v olivnem olju in jih nato hrustljavo zapeci. lp Vesna Vesna Milek Recko

mariza  

član od: 29.4.2004

sporočila: 12

13. avg 2004 8:30

Mi smo že nekajkrat pekli postrvi in ob dobri predpripravi so odlične. Kupiš jih dan prej, očiščene dobro posoliš, zunaj in znotraj ribe posuješ narezan česenj in peteršilj in pustiš čez noč, oz. vsaj nekaj ur. Nato jih spečeš in ... njami!! Zraven lahko seveda ponudiš tržaško omako, pa na dobro vino ne pozabi! Dober tek in lp Mariza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti